BLOG

Avangart Koltuk Takımı Modelleri

30 Ekim 2021
Avangart Koltuk Takımı Modelleri

Fransızca bir kelime olan ve ‘’öncü birlik’’ anlamına gelen avangart kavramı, dekorasyon dünyasında ezberleri bozan ve sıra dışı anlamında kullanılmaktadır. Klasik mobilya anlayışının dışına çıkılarak, yenilikçi bir bakış açısının benimsenmesi demek olan avangart mobilyalar ile sadelik ve şıklığın bir arada olması amaçlanmakta.

Altın varaklı, lüks, ahşap oymalı, görkemli tarzda üretilen klasik mobilyaların sadeleşerek modernize edilmesi ile ortaya çıkan avangart model koltuk takımları, sade şıklıktan hoşlanan herkesin tercih edebileceği dikkat çekici mobilya seçeneklerinden biridir.  Modern kumaşlar, dokuma kumaşlar ve motifli kumaşlar avangart koltuk takımı modellerinde tercih edilebilmektedir. Aslında bu tarz mobilyalar için klasik mobilya ile modern mobilyanın sentezi demek doğru bir tabir olacaktır.

Eğer sizin zevkinize uyan koltuk takımı modeli avangart modellerse ve kafanızda “Hangi renk koltuk takımı almalıyım?” gibi bir soru işareti varsa beyaz renk avangart koltuk takımı modelleri oldukça dikkat çekicidir.

Country Koltuk Takımı Modelleri

30 Ekim 2021
Country Koltuk Takımı Modelleri

Sözcük anlamı kır veya köye ait olan Country tarzı, dekorasyon konusunda sıklıkla karşımıza çıkmakta ve son dönemlerde oldukça revaçtadır. Pastoral renklerin ön plana çıktığı, çiçeklerin, böceklerin yani kırsala ait izlerin kullanıldığı Country tarzı, rahatlığı sevenlerin tercih ettiği dekorasyon tarzlarından biridir. Rustik Country tarzı, İngiliz Country tarzı, Shaker Country tarzı ve Fransız Country tarzı olmak üzere farklı seçenekleri vardır.

Modern Koltuk Takımı Modelleri

30 Ekim 2021
Modern Koltuk Takımı Modelleri

Sade, net, abartıdan ve süslemelerden uzak koltuk takımı arıyorsanız modern koltuk takımları tam size göre. Düz hatları olan ve tek renkten oluşan modern koltuk takımlarında renkler değişse de sadelik hiçbir zaman değişmeyecektir. Bu da mobilya rengi seçerken renkten sıkıldığınızda mobilyanızı atmadan renk değiştirebileceğiniz anlamına gelmektedir.

Retro Tarz Koltuk Takımı Modelleri

30 Ekim 2021
Retro Tarz Koltuk Takımı Modelleri

Retro tarzı en iyi ifade eden şeylerden biri canlı renklerdir. 1950 ve 1980 yılları arasını ifade eder ve oldukça zarif ve şık modellerden üretilmektedir. Zarifliği ve şıklığı nedeniyle hitap ettiği dönem eski olsa da, günümüzde de oldukça talep edilen ve kullanılan dekorasyon tarzlarından biridir. Sadelikten hoşlanmayan, renkli kişiliklerini mobilyalarında da yansıtmayı sevenlerin sıklıkla tercih ettikleri Retro tarz koltuk takımı modelleri ile rengarenk bir zarifliğin ilk adımını atmış olacaksınız. Retro tarz koltuk modellerini tercih ederken aksesuarlarda da Retro tarzı seçerek güzel bir bütünlük sağlayabilirsiniz.

“Mobilya da renk uyumu nasıl olmalı?” sorusu Retro tarz için almayı planladığınız koltuk modeli ve aksesuarların birbiriyle uyumlu olmasıyla sağlanabilir.

Renklerin Birbiriyle Uyumu

30 Kasım 2021
Renklerin Birbiriyle Uyumu

Sade bir dekorasyon için beyaz, siyah, kahve, gri, bej gibi renkleri bir arada kullanabilirsiniz. Bej renk ile yeşilin tonları, hardal sarısı ve turkuaz rengi kombinleyebilirsiniz.

Renk Uyumu İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

30 Kasım 2021
Renk Uyumu İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dekorasyonda renklerin kullanımı ile alakalı 60-30-10 kuralı vardır. Bu kuralın anlamı, renk yoğunluğunun %60’ının duvarlarda, %30’unun mobilyalarda, %10’unun dekoratif ürünlerde olması gerektiğidir. Dekorasyonda renk uyumu için altın kuraldır.

Güzel Bir Renk Kombini İçin Öneriler

30 Kasım 2021
Güzel Bir Renk Kombini İçin Öneriler

Eğer dekore edeceğiniz odada veya evde koyu tonları tercih edecekseniz halı ve perdeleri daha açık renk tercih edebilirsiniz.

Mobilyada Renk Uyumu Nasıl Sağlanır?

30 Kasım 2021
Mobilyada Renk Uyumu Nasıl Sağlanır?

Ev dekorasyonunda en önemli konu satın almak istediğimiz tüm ürünlerin tarzının birbiriyle uyumlu olmasıdır. Tabi ki ürünlerin kalitesi, ergonomik yapısı, kullanılan malzeme önemlidir ancak bunların yanında alınan eşyaların tarzının birbiriyle uyumu, tarz uyumunun yanında renk uyumunun da olması oldukça önemlidir. İstediğiniz kadar pahalı mobilyalar alın, diğer aldığınız mobilyalarla tarz ve renk konusunda herhangi bir uyum içerisinde değillerse güzel bir ev dekorasyonundan bahsedemeyiz.

Ev Dekorasyonu ve Renk Seçimi

30 Kasım 2021
Ev Dekorasyonu ve Renk Seçimi

Evimiz bizim en sevdiğimiz mabedimiz. Yorgun olduğumuz zaman yatak odamızdaki rahat yatağımızda dinlendiğimiz, karnımız acıktığında iştahla mutfakta hazırladığımız yemekleri yediğimiz, dans etmek istediğimizde televizyondan eğlenceli bir şarkı açarak eğlendiğimiz kısaca tüm duygularımızı yaşayıp ihtiyaçlarımızı karşıladığımız biricik evimiz. En rahat ettiğimiz yer olan, “insanın evi gibisi yok” cümlesini sürekli tekrarlatan evlerimizin dekorasyonu sizce de çok önemli değil mi?

Yemek Odası Takımları İçin Renk Seçenekleri?

11 Kasım 2021
Yemek Odası Takımları İçin Renk Seçenekleri?

Yemek odası hangi renk olmalı? Dekorasyon konusunda en önemli konulardan biri olan renk seçimi ve diğer eşyaların renklerle uyumu oldukça dikkat edilmesi gereken bir husustur. Tabi ki zevke göre istenilen her renk kullanılabilir ancak ortamın düşündüğünüzden daha da güzel olması için dikkat edilmesi gereken bir iki önemli nokta vardır.

Yemek odaları aydınlık ve ferah görünüme sahip olursa daha dikkat çekici hale geleceğinden açık renk yemek odası takımları daha çok tercih edilmektedir. Sarı, turuncu ve kırmızı iştah açan renkler olduğu için yemek odası takımlarında oldukça tercih edilmektedir.

1 2
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.