SIKÇA SORULAN SORULAR

Çetmen Mobilya Garantisi

Türkiye’nin önde gelen mobilya markalarından bir olan Çetmen Mobilya, bünyesinde bulundurduğu geniş bir ürün yelpazesi ile müşterilerimizin her türlü talep ve beklentilerine yönelik mükemmellik anlayışını benimser. Çetmen Mobilya’da tüm ürünler, 2 yıl ürün garantisi + 8 yıl yedek parça garantisi altındadır. 

Değerli müşterimiz, lütfen satın aldığınız ürünlerin üzerinde yer alan kullanım talimatlarını dikkatle okuyunuz. Hatalı kullanım veya temizleme şeklinden dolayı oluşacak; yırtılma, solma, kırılma ve yıpranma gibi bozulmalar garanti kapsamı dışında kalacaktır.

SSS

Sitemizde satılan tüm ürün fiyatlarına KDV dahildir. 

Çetmen Mobilya’da tüm ürünlerimiz için farklı ebat ve renk seçenekleri olması sebebiyle, ürünleri satın almanız ile beraber ürünler üretim sürecine girer ve sizlere özel olarak üretilir.

Çetmen Mobilya bünyesinde yer alan ürünlerimiz için siparişleriniz doğrultusunda ölçü, renk ve kumaş olarak özelleştirmeler yapılabilmektedir. Bu özelleştirmeler doğrultusunda satın almış olduğunuz ürünleri en hızlı şekilde sizlere ulaştırmak için üretim ve sevkiyat sürelerinde geliştirmelerimizi yapmaktayız. Ürünlerle ilgili teslim sürelerine ilgili ürünün sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Sipariş

Sizler için Çetmen Mobilya mağazalarımıza veya online satışa özel ürünler çıkarabiliyoruz. Bu nedenle mağazalarımızda ve online mağazamızda ürün bazında farklılıklar olabilir.
Çetmen Mobilya mağazalarında gördüğünüz ürünler ilgili detaylı bilgi, satın alma vb. tüm süreçler için sitemizdeki arama kutucuğunu kullanabilirsiniz. Aradığınız ürünün adını yazarak ürün ile ilgili tüm detaylara hızlıca ulaşabilirsiniz.
Sipariş vermek istediğiniz ürünü, web sitemizdeki ürünün detay sayfalarından dilediğiniz ebat, renk ve adetleri seçtikten sonra "Sepete Ekle" butonuna tıklayarak alışveriş sepetinize ekleyebilirsiniz. Bu işlemin ardından dilerseniz başka ürünler satın almak için alışverişe devam edebilir ya da ödeme aşamasına geçerek siparişinizi tamamlayabilirsiniz.
Sipariş işlemlerinizi internet sitemiz üzerinden veya mağazalarımızdan verebilirsiniz.

Sipariş verilen ürünün renk, ebat ve adet bilgilerine özellikle dikkat etmelidir. Siparişi verilecek ürünlerin üretim ve teslimat süreleri farklı olabildiği için, hatalı seçilen bilgiler nedeniyle yeniden üretim durumunda tekrar süreci beklemek gerekebilmektedir. Bu konu ile ilgili herhangi bir mağduriyet yaşanmaması için tüm bilgilerin tarafınızdan kontrol edilmesi gerekmektedir.

- Siparişi verilecek olan ürünlerin teslimat süresi değişkenlik gösterebilmektedir. Satın almak istediğiniz ürünün teslimat süresini, ürün detay sayfasında “Teslimat” başlığı altında görebilirsiniz. Ürününüz belirtilen ortalama süre içerisinde size teslim edilecektir.

- Tercihlerinize göre verilen ölçü, renk, kumaş gibi değişiklikler özel üretim koşulları kapsamında değerlendirilir. Özel üretim koşullarının iade şartları değişiklik göstermektedir. Siparişinizi oluşturmadan önce İade/İptal şartlarını okumanızı öneririz.

- Satın almak istediğiniz ürünün ölçü, renk, kumaş gibi özelliklerine özellikle dikkat edilmelidir. Bu konudaki tüm detaylar, ilgili ürünün detay sayfasında belirtilmektedir. Bu bilgiler, ürünün evinizdeki mevcut koşullara göre konumlandırılması ve ürünün sevkiyat sürecinde bina ve daire kapısından sağlıklı bir şekilde geçerek size teslim edilmesi için önemlidir. Lütfen sadece sizin tarafınızdan tespit edilebilecek bu durumları kontrol ediniz.

- Sipariş verirken, adresiniz ile ilgili bilgileri doğru ve eksiksiz girdiğinizden emin olunuz. Hatalı ya da eksik girilen adres, ürün teslimatlarında gecikme yaşatabilmektedir.

- Siparişinizle ilgili sizinle irtibata geçebilmemiz için iletişim bilgilerinizin güncel ve eksiksiz olduğundan emin olunuz.- Ürün, sipariş, satın alma, destek vb. tüm süreçlerde Çetmen Mobilya olarak bizler her daim yanınızdayız. Bu süreçte öğrenmek istediğiniz her türlü konuda 0 (850) 455 0 555 Çağrı Merkezi Hattımızı arayabilir veya internet sitemizdeki iletişim formundan bize ulaşabilirsiniz.

Web sitemiz üzerinden satın alma işlemlerinizi kredi kartınız ile ya da havale yaparak verebilirsiniz.

Web sitemizden sipariş verdiğiniz ürünler ile ilgili değişiklik yapmak için sipariş verdikten en geç 2 saat içerisinde hesabınızdaki sipariş üzerinden güncellemeleri yapabilirsiniz.

Ürünleriniz size teslim edildikten sonra başka bir ürün ile değiştirmek isterseniz; iade koşulları dahilinde iade işlemi gerçekleştirmeniz gerekmektedir.Ürün iade koşulları dahilinde olan durumlarda ürün tutarı ödeme yöntemi ve şekline göre ortalama 14 iş günü içerisinde iade edilecektir.

Web sitemizden verdiğiniz siparişler sevkiyat birimlerimiz tarafından en hızlı ve güvenli şekilde adresinize gönderilmektedir.
Sipariş vermiş olduğunuz ürünleriniz hazır olduğunda sizlere mail ile bilgilendirme yapılmaktadır. Ürünleriniz teslimat birimimize ulaştığında, teslimat tarihi için sizlere sms ve telefon ile arama ile bilgilendirme yapılacaktır.
Siparişiniz ile ilgili taleplerinizi İptal talebinizi, hesabınızdaki sipariş detaylarından sipariş iptal talebi oluşturarak iletebilirsiniz. Web sitemizden sipariş verdiğiniz ürünleri iptal etmek için 2 saat içerisinde herhangi bir incelemeye gerek kalmaksızın iptal edilir. Siparişinizin üzerinden 2 saat geçtiyse iptal talebiniz ilgili birimlerce incelendikten sonra tarafınıza geri dönüş yapılır.
Yapmış olduğunuz başvurusu sonrasında iptal şartlarına uyan siparişiniz için ilgili ürünlerin tarafımıza ulaşması sonrası ortalama 14 iş günü içerisinde ücret iadeniz gerçekleşir.
Vermiş olduğunuz siparişin teslimat ve fatura adres değişikliği ile ilgili web sitemizdeki ilgili sayfadaki formu doldurarak bizlerle iletişime geçmeniz gerekmektedir.
Maliye Bakanlığı’nın sistemi aracılığı ile satıcı ve alıcı arasında güvenli fatura alıp göndermelerini sağlayan sistemin genel adıdır. Yapmış olduğunuz alışverişin, bu sistem aracılığı ile sitemize kayıtlı olduğunuz e-posta adresinize gönderilmekte ve aynı şekilde E-Arşiv’de dijital olarak saklanmaktadır.
Yapmış olduğunuz alışverişin ardından sizlere teslim edilen ürünler için mağazalarımızda değişim işlemi yapamamaktayız. Değişim ya da iade talepleriniz için sipariş detay sayfasından değişim ve iptal talebi oluşturmanız gerekmektedir.
Alışveriş sürecinizde sipariş tutarının kredi kartınızdan tahsil edildiğini; ancak siparişinizin oluşmadığını düşünüyorsanız, 0 (850) 455 0 555 numarası aracılığı ile müşteri hizmetleri birimimize ulaşmanız gerekmektedir. Konu ile ilgili tüm detaylar incelendikten sonra sizlere geri bildirim yapılacaktır.
Alışveriş sürecinizde sipariş noktasında bir hata alıyorsanız, hata aldığınız sayfanın ekran görüntüsünü iletişim bilgileriniz ile birlikte web sitemizdeki iletişim formunu doldurarak ya da iletisim@cetmen.com.tr adresine gönderebilirsiniz. Konu ile ilgili gerekli incelemeler yapılıp en kısa sürede sizlere bilgi verilecektir.

Teslimat

Sitemizden vermiş olduğunuz siparişleriniz, çözüm ortaklarımız ve kendi sevkiyat birimlerimiz tarafından en 45 gün içerisinde adresinize gönderilecektir.

Siparişiniz ürün açıklamalarında belirtilen termin süresince üretilip teslimat ve kurulum için randevu alınmaktadır

Siparişlerinizin ardından üretime geçen ürünleriniz, henüz sevkiyat birimlerimize aktarılmadıysa web sitemizde bulunan formu doldurarak ya da 0 (850) 455 0 555 numarası aracılığı ile müşteri hizmetleri birimimize ulaşmanız gerekmektedir.
Sevkiyat birimlerimiz teslimat öncesi sizleri arayarak teslimat hakkında bilgi verecektir. Yetkililer, teslimat için adresinize uğradığında adreste sizi bulamazsa çağrı notu bırakmakta ve siparişinizi merkez depolarımıza geri getirmektedir. Ardından yeni bir teslimat takvimi oluşturulması adına sevkiyat birimi yetkililerimiz sizlerle yeniden iletişime geçecektir.
Ürünleriniz belirttiğiniz adrese getirildikten sonra, teslimat ya da kurulum esnasında hasar gören ürünlerle ilgili kurulum ekibimiz SSH (Satış sonrası hizmetler) süreçlerimizi başlatacaktır. Garanti belgelerini imzalamadan önce ürünleri incelemenizi ve eksiksiz teslim aldığınızı teyit etmenizi rica ederiz.
Çetmen Mobilya’dan aldığınız ürünler belirttiğiniz adrese ücretsiz teslim edilir ve yine tüm kurulumlar ekiplerimiz tarafından ücretsiz olarak yapılır.