Genellikle yemek odası takımlarıyla uyumlu olarak üretilen koltuk takımları aynı markadan alacağınız takımlarda bulunmaktadır. Ancak her zaman aynı modelin koltuk takımı ile yemek odası takımı beğenilmeyebilir. Bu sebeple farklı yerlerden alacağınız yemek odası takımı ile koltuk takımı arasındaki uyum oldukça önemlidir.

Koltuk takımı ve yemek odası takımı arasında dikkat edilmesi gereken en önemli nokta iki takım arasındaki renk uyumudur. Genellikle yemek odası takımları ahşap yani toprak renkli takımlardan tercih edilir. Toprak rengi huzuru ve sakinliği simgelemektedir. Toprak yani kahverengi ile en güzel uyumu yine kahverenginin tonları yakalayacaktır. Son dönemlerde yemek odası takımlarında gri renkte oldukça talep görmektedir. Gri yemek odası takımları açık pembe ve açık yeşil renklerle oldukça güzel bir renk bütünlüğü yakalamaktadır.

Tabi renk uyumumun dışında dikkat edilmesi gereken bir diğer konuda tarz uyumudur. Klasik bir yemek takımı alırken, bohem ya da modern çizgilere sahip bir koltuk takımı çok da uyumlu olmayacaktır. Bu nedenle hem renk hem de tarz uyumu oldukça önemlidir.

Tarz ve renk uyumunu mükemmel şekilde yakalayan en güzel yemek odası takımları ve koltuk takımları Çetmen Mobilya’da sizleri bekliyor.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.