En Keyifli Sohbetlerin Mimarı Yemek Odası Takımları

Yemek Odası Takımları İçin Renk Seçenekleri?

11 Kasım 2021
Yemek Odası Takımları İçin Renk Seçenekleri?

Yemek odası hangi renk olmalı? Dekorasyon konusunda en önemli konulardan biri olan renk seçimi ve diğer eşyaların renklerle uyumu oldukça dikkat edilmesi gereken bir husustur. Tabi ki zevke göre istenilen her renk kullanılabilir ancak ortamın düşündüğünüzden daha da güzel olması için dikkat edilmesi gereken bir iki önemli nokta vardır.

Yemek odaları aydınlık ve ferah görünüme sahip olursa daha dikkat çekici hale geleceğinden açık renk yemek odası takımları daha çok tercih edilmektedir. Sarı, turuncu ve kırmızı iştah açan renkler olduğu için yemek odası takımlarında oldukça tercih edilmektedir.

Yemek Odası Takımı Nereden Alınır?

30 Ekim 2021
Yemek Odası Takımı Nereden Alınır?

Yemek odası hangi marka tercih edilmeli diye soracak olursanız, kalitenin, şıklığın ve uygun fiyatın doğru adresi olan Çetmen Mobilya birbirinden güzel ve geniş ürün yelpazesi ile sizleri mağazalarına ve internet sitesine davet ediyor.

Tüm eviniz için en güzel mobilya seçeneklerinin bir arada olduğu internet sayfasından zevkinize uygun ve dikkat çekici modelleri inceleyebilir, evinizin ölçülerine göre en güzel dekorasyonu yapabilirsiniz.

Yemek Odası Takımları ve Koltuk Takımı Uyumu

30 Ekim 2021
Yemek Odası Takımları ve Koltuk Takımı Uyumu

Genellikle yemek odası takımlarıyla uyumlu olarak üretilen koltuk takımları aynı markadan alacağınız takımlarda bulunmaktadır. Ancak her zaman aynı modelin koltuk takımı ile yemek odası takımı beğenilmeyebilir. Bu sebeple farklı yerlerden alacağınız yemek odası takımı ile koltuk takımı arasındaki uyum oldukça önemlidir.

Koltuk takımı ve yemek odası takımı arasında dikkat edilmesi gereken en önemli nokta iki takım arasındaki renk uyumudur. Genellikle yemek odası takımları ahşap yani toprak renkli takımlardan tercih edilir. Toprak rengi huzuru ve sakinliği simgelemektedir. Toprak yani kahverengi ile en güzel uyumu yine kahverenginin tonları yakalayacaktır. Son dönemlerde yemek odası takımlarında gri renkte oldukça talep görmektedir. Gri yemek odası takımları açık pembe ve açık yeşil renklerle oldukça güzel bir renk bütünlüğü yakalamaktadır.

Tabi renk uyumumun dışında dikkat edilmesi gereken bir diğer konuda tarz uyumudur. Klasik bir yemek takımı alırken, bohem ya da modern çizgilere sahip bir koltuk takımı çok da uyumlu olmayacaktır. Bu nedenle hem renk hem de tarz uyumu oldukça önemlidir.

Tarz ve renk uyumunu mükemmel şekilde yakalayan en güzel yemek odası takımları ve koltuk takımları Çetmen Mobilya’da sizleri bekliyor.

Yemek Odası Dekorasyonu İçin Bazı Öneriler

30 Ekim 2021
Yemek Odası Dekorasyonu İçin Bazı Öneriler

Yemek masası tüm ihtişamıyla gözler önünde olması gereken bir ev eşyasıdır. Bu nedenle yemek masanızı mutlaka güzel bir avize ile aydınlatmak akşam yemeklerinin oldukça keyifli geçmesini sağlayacaktır.

Yemek odası takımını yerleştirirken en büyük boyutlu olandan en küçük olana doğru yerleşim sırasını izlerseniz, yemek odasını yerleştirmeniz daha kolay olacaktır.

Yemek odası takımında yer alan tüm eşyaları aldıysanız yani konsol, büfe gibi bunları duvara hafif açıyla yerleştirirseniz ortam daha ferah bir görünüm kazanacaktır.

Odanın en dar ve karanlık olan kısmına ayna koyarsanız, odanız olduğundan daha geniş görünecektir. Aynalar odaya genişlik ve şıklık katarlar. Ayrıca cam aksesuarlarda odaya ferah bir görünüm kazandırdığı için cam aksesuarlarla da yemek odanızı dekore edebilirsiniz.

Aksesuar kullanmak dekorasyon için oldukça önemlidir ancak fazlası da odada dağınık bir görünüme neden olur. Bu nedenle ne az ne de çok aksesuar kullanmaktan kaçınmalısınız.

Yemek masasını cam olan kısma yakın koyarsanız, odanın kullanım alanı genişleyecek, oda içerisinde daha rahat hareket edeceksiniz.

Yemek odasına karar verirken mutfağa yakın olanın tercih edilmesi, yemek servisi zamanlarında işinizi oldukça kolaylaştıracaktır.

Evinizde ister bir odayı yemek odası olarak, isterseniz salonun veya mutfağın bir köşesini yemek odası şeklinde kullanın, her tarza ve her alana uygun en güzel yemek odası modelleri için Çetmen Mobilya internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Yemek Odası Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

30 Ekim 2021
Yemek Odası Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Öncelikle “Yemek odası kaç metrekare olmalı?” sorusuna vereceğimiz cevap oldukça önemlidir. Bunun nedeni genellikle evlerde yemek odası takımlarının yer aldığı odalar oldukça küçüktür. Hatta yemek odası takımı için salonun bir kısmı veya mutfak genişse mutfakta bir köşe tercih edilmektedir. Bu nedenle yemek odası takımları seçilirken öncelikle bu takımın yerleştirileceği alanın metrekaresi oldukça önem kazanmaktadır. Yemek odasının yerleştirileceği alanın büyüklüğüne göre bazı parçalar çıkarılabilir veya eklenebilir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.